close
Menu

Агрохімічне обстеження – з чого почати?

З кожним днем сервіс агрохімічного обстеження набуває все більшої актуальності. Це , в першу чергу, завдяки прогресивності і зростаючому професіоналізму наших фермерів. Ні для кого не секрет, що в передових аграрних країнах ця послуга вже давно є в арсеналі озброєння агровиробників.

Тож, як правильно обрати сервіс з тих, що є на ринку та на що слід звертати увагу в першу чергу?

Поділимося з Вами моделями передового німецького досвіду, який ми перейняли від фахівців корпорації BayWa AG «Farm Facts» і вже більше 3х років успішно застосовуємо на полях українських фермерів.

Перше, чим ми з Вами поділимось - це методика відбору грунту, яку ми використовуємо на полях своїх клієнтів.

Важливим заходом перед відбором зразків грунту є визначення зон на полі, які вказують на строкатість грунтового покриву на певній ділянці та безпосередньо впливають на рівень урожайності культур.

При розділенні поля на певні ділянки для відбору проб враховується декілька джерел надходження даних:

Дані, які описують місцевість, карти урожайності, супутникова зйомка, аерофотозйомка, карти біомаси рослин, електронні моделі місцевості. Аналіз цієї інформації показує тільки наслідок, але не причину цих неоднорідностей, в якій нам ще слід розібратися завдяки проведенню лабораторного аналізу.

Також для можливості створення зон неоднорідності необхідно мати електронні контури полів. Ці контури можна отримати з бортових комп'ютерів техніки, що працює на полях або замовивши відповідну послугу. Виходячи з цього виникає питання: яким же повинен бути розмір цих зон? Відповідь на нього досить проста – розмір зони повинен бути таким, щоб максимально якісно виділити варіабельність ґрунтового покриву.

Не менш важливим після виділення зон неоднорідності є формування маршрутів відбору в цих зонах. Тож, як зробити це правильно? Декілька основних аспектів: маршрут відбору слід будувати так, щоб він міг відображати тенденцію зони по полю і не був направлений по ходу основного обробітку грунту. При побудові ліній необхідно враховувати їх напрямок для здійснення механічного відбору проб.

Відбір слід виконувати тільки по маршруту. Також можна встановити пункти відбору, це полегшить роботу оператора по відбору. Всі супутні електронні файли для робіт повинні бути завантажені в необхідні засоби позиціонування на полі, що встановлені в автомобілі оператора.